A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ЛУГИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ЛУГИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ КОРОСТЕНСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 ЯК КРАЩЕ ОРГАНІЗУВАТИ ПІДГОТОВКУ ДО ШКОЛИ?

Дата: 24.05.2023 11:30
Кількість переглядів: 32

Фото без опису

Перш за все, уважно спостерігайте за своєю дитиною, наприклад, протягом тижня. Зверніть увагу на такі її навички:

- уміння налагоджувати контакти з однолітками, уміння знайомитися;

- здатність організувати гру чи брати участь в іграх, організованих іншими дітьми чи дорослими;

- уміння висловити свою думку, інформацію;

- здатність постояти за себе в суперечці чи конфлікті;

- можливість самостійно відвідати туалет;

- уміння самостійно одягатися, складати свої речі, збирати їх у портфель;

- самостійно їсти;

- не забувати про питний режим;

- попросити про допомогу, якщо спіткали якісь труднощі чи виникли проблеми.

Якщо ви розумієте, що в дитини якісь навички чи вміння поки що відсутні, не переживайте, адже ще є час для їх формування.

Створюйте дитині побутові ситуації, які можуть бути схожими на майбутні шкільні, наприклад, відвідування туалету. Якщо ви десь буваєте в громадських місцях, саме час показати дитині, як вона зможе впоратися із ситуацією самостійно, одягатися та роздягатися, користуватися вбиральнею, мити руки тощо.

Навчіть дитину їсти самостійно. Припиніть постійно допомагати їй за столом. Важливий момент: у школі дитині доведеться самій регулювати, що саме вона їстиме і в якій кількості. Тому дайте їй змогу покласти собі в тарілку стільки, скільки вона буде вважати достатньою.

Поступово перебудовуйте режим дня дитини. Зверніть увагу на ранковий підйом. Щоби уникнути негативізму, адже іноді небажання йти до школи пов’язане з тим, що дитині просто важко проснутися вранці, вона почувається невиспаною, почніть дитину привчати вставати в потрібний час вже влітку.

Відповідно, раннє пробудження передбачає, що й лягати дитина має раніше, не пізніше 21 години. Це теж може бути проблемою, оскільки багато дітей звикли гуляти допізна. Результат – важке пробудження вранці, підвищена сонливість, стомлюваність, відсутність уваги на весь день.

Підвищуйте самооцінку дитини (ми вже обговорювали цю тему). Тренуйте вміння виступати публічно. Ця навичка дуже потрібна щодня, коли потрібно відповідати на уроці, біля дошки або з місця. Вчіть зв’язно говорити: розпитуйте дитину про все, заохочуйте її задавати питання вам, читайте, обговорюйте те, що прочитали або побачили по телевізору або в Інтернеті. Розвивайте дрібну моторику; малюйте, розфарбовуйте, збирайте мозаїку, пазли, ліпіть із пластиліну, глини і т.п.(далі буде).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено