A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ЛУГИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ЛУГИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ КОРОСТЕНСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УМІННЯ РОЗУМІТИ МОВУ МІМІКИ ТА ЖЕСТІВ

Дата: 04.05.2023 15:22
Кількість переглядів: 38

 

Фото без опису

Це один із найважливіших моментів спілкування, яким люди часто нехтують, а дарма. Адже часто почуття і навіть думки наших співрозмовників можна прочитати з їхнього обличчя, пози чи рухів. Не існує жодних спеціальних уроків для того, аби навчити дитину навичок розуміння невербальної (без слів) поведінки. Але ми можемо самі показувати емоції на своєму обличчі, пояснюючи їх словами: я серджуся, мені смішно, я сумую. Поступово дитина і сама почне розпізнавати емоції на наших обличчях.

Будьте достатньо емоційними і виразними, щоби дитина звикала розпізнавати невербальну поведінку.

Грайте в ігри, що допоможуть навчитися розпізнавати емоції. Заохочуйте дитину до виступів, занять у гуртках художньої самодіяльності.

УМІННЯ СЛУХАТИ.

Ця навичка не менш важлива, ніж уміння говорити. Це означає бути уважним протягом усієї розмови, не перебивати співрозмовника, уміти вчасно ставити уточнювальні питання, підбадьорювати людину словами, емоційно реагувати на сказане, демонструючи адекватні емоції на своєму обличчі.

Подавайте дитині приклад такого активного слухання. Копіюючи поведінку дорослого, дитина навчається багатьох навичок спілкування.

Учіть її не перебивати співрозмовника та правильно ставити питання під час розмови.

УМІННЯ ГОВОРИТИ КРАСИВО.

Це вміння говорити з правильною гучністю (не надто тихо, але й не надто голосно), не надто швидко, але й не розтягуючи слова та речення, з інтонацією.

Допомогти в цьому можуть скоромовки, чистомовки, декламування віршів, виступи на святах, виховних годинах, уроки вокалу, спів у хорі або вдома з вами, батьками, у своє задоволення.

УМІННЯ СПІВПЕРЕЖИВАТИ.

Уміння співпереживати іншій людині, розуміти її почуття, вміння поставити себе на її місце називається емпатією. Холодна, черства, байдужа людина навряд чи буде популярною серед оточення. А тактовна, доброзичлива, уважна скоріш стане лідером, людиною, якій віддадуть перевагу у спілкуванні.

Читайте з дітьми книжки про дружбу та кохання, обговорюйте разом прочитане.

Учіть дитину піклуватися про молодших братів і систер, бабусь і дідусів, про вас.

Давайте дитині можливість доглядати хатніх тварин, проговорюючи з нею, наскільки це важливо і відповідально.

УМІННЯ КОНТРОЛЮВАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ.

Особливо це важливо для сором’язливих дітей і дітей, які через особливості своєї нервової системи можуть бути надмірно емоційними. Навчити їх контролювати свої емоції можна і вдома, коли ви, наприклад, просите дитину розповідати про щось спокійніше чи, навпаки, яскравіше і голосніше. Але ви також можете розвивати її здатність контролювати емоції за допомогою участі в різних виступах, привітаннях рідних зі святами.

Наступного разу ми поговоримо про особливості розвитку комунікативних здібностей дитини на різних вікових етапах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено